دسته‌ها
درب اتوماتیک

بهترین روش های جوشکاری کدامند؟

بهترین روش های جوشکاری کدامند

پرکاربردترین نوع جوشکاری کدام است؟

جوشکاری را می توان یکی از هیجان انگیز ترین خدمات فنی به شمار آورد. جوشکاران حرفه ای می توانند با استفاده از هنر خود، انواع قطعات کوچک و بزرگ با جنس های مختلف را به یکدیگر متصل کرده و محصولات جدیدی تولید کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا  مورد از پرکاربردترین انواع جوشکاری را به شما معرفی کنیم:

مهم ترین کاربرد های جوشکاری در صنعت، اتصال قطعات، تعمیر و ایجاد پوشش برای آن ها می باشد. این تنوع در استفاده سبب شده است تا جوشکاری همواره یکی از اصلی ترین پایه های صنایع به شمار بیاید. علاقه مندان به صنعت جوشکاری باید این نکته را بدانند که برای تبدیل شدن به یک جوشکار حرفه ای، لازم است تا با تمرین بسیار مهارت لازم در این زمینه را کسب کنند.

پرکاربردترین نوع جوشکاری

جوشکاری با روش های متنوع بسیاری انجام می شود که هر یک از این روش ها، با توجه به ویژگی هایی مانند نوع الکترود و پوشش آن کاربرد متفاوتی دارند. همین مسئله باعث شده است تا بتوان برخی از انواع جوشکاری را بسیار پرکاربرد تر از سایر روش های آن دانست. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی چهار مورد از پرکاربردترین نوع جوشکاری ها بپردازیم:

 جوشکاری قوسی با گاز محافظ

جوشکاری قوسی با گاز محافظ (Gas Metal Arc Welding)، نوعی از فرآیند جوشکاری با یک گاز محافظ خنثی یا فعال (Metal Inert Gas – MIG / Metal Active Gas – MAG) است که حرارت لازم برای ذوب الکترود و ایجاد اتصال بین قطعات را از طریق ایجاد قوس الکتریکی تامین می کند. در این روش جوشکاری حفاظت از حوضچه مذاب توسط گاز انجام می گیرد. این نوع جوشکاری، سرباره بسیار کمی تولید کرده و از هسته فلزی الکترود پوشش دار برای ایجاد اتصال استفاده می کند.

جوشکاری چیست ؟ جوشکاری یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های مورد استفاده در صنعت به منظور اتصال دو قطعه می باشد، این فرآیند متناسب با نوع مواد مورد استفاده و یا محل انجام آن راهکار های مختلفی را پیش روی مهندسان و تکنسین هایی که به نوعی با جوشکاری سرو کار دارند قرار می دهد .

جوشکاری را میتوان فرآیندی دانست که در آن دو قطعه ی فلزی و حتی غیر فلزی بوسیله ی گرم کردن محل اتصال و یا ذوب کردن مواد  اتصال به یکدیگر متصل می شوند .

گرم و ذوب کردن مواد از روش های مختلفی قابل انجام است از این رو جوشکاری نیز دارای انواع و روش های مختلفی می باشد که از جمله روش های اصلی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جوشکاری در حالت جامد
  • جوشکاری مقاومتی
  • جوشکاری با گاز اکسیژن
  • انواع متفرقه ی جوشکاری
  • سایر روش های متفرقه …

انواع روش های جوشکاری چیستبوسیله قوس الکتریکی

جوش کاری تنگستن گاز ( جوشکاری تیگ – TIG )

در این نوع از جوشکاری الکترود ها مصرف نمی شوند و فرآیند اتصال در آن به صورت آهسته انجام می شود ، در این روش می توان دقیق ترین جوشکاری ها را انجام داد که بیشترین کاربرد آن در صنایع هوا و فضا می باشد .

جوشکاری بوسیله قوس پلاسما

این نوع جوشکاری چیست بیشترین شباهت را به جوشکاری تنگستن دارد و کاری بسیار با کیفیت تولید می کند، عمده مصرف این نوع جوشکاری در صنایع ابزار سازی و یا لوله سازی می باشد .

جوشکاری به همراه پوشش فلزات

در این نوع از جوشکاری الکترود ها مصرف شده اما وجود پودر در این فرآیند از تماس فرآیند جوشکاری با هوا جلوگیری می کند .

جوش‌کاری فلزی بدون پوشش

در این نوع از جوشکاری دقیقا بر عکس حالت قبلی عمل شده و الکترود ها به صورت کامل مصرف می شوند .

جوش زیرپودری

در این روش از پودر های دانه ریز به منظور پوشش محل اتصال استفاده می شود .

جوش‌کاری اتمی هیدروژن

در این نوع از جوشکاری از دو الکترود غیر همسان فلزی استفاده می شوند ، این الکترود ها در فضایی مملو از هیدروژن ذوب شده و قطعات را به هم متصل می کنند .

جوشکاری با قوس الکتریکی به همراه پوشش گاز ( TIG )

در این نوع از جوشکاری از گاز به منظور پوشش قطعات استفاده می شود ، از متداول ترین روش های جوشکاری تیگ می توان به جوش آرگون اشاره کرد .

دسته‌ها
درب اتوماتیک

سیستم های درب کشویی اتوماتیک در معماری تماشایی

 

The futuristic architecture of the new building and the constant high numbers of visitors demand automatic sliding doors and glass swing doors with very special characteristics.

درهای اتوماتیک در آزمایش جدید

مرکز تحقیقات آزمایشگاهی که تازه در آوریل 2019 باز شد ، بر یادگیری ، تحقیق و آزمایش تمرکز دارد ، بنابراین درهای اتوماتیک توسط GEZE یک گنجاندن طبیعی است. معماری داخلی آینده نگر بازسازی ساختمان جدید و تعداد بالای بازدیدکنندگان ثابت نیاز به درهای کشویی اتوماتیک و درهای چرخشی شیشه ای با مشخصات بسیار ویژه دارد. و GEZE با داشتن برنامه سری انعطاف پذیر و مهارت حرفه ای خود ، حتی یک راه حل درب خاص نوسان را بسیار ساده ارائه کرده است. درهای چرخشی و کشویی اتوماتیک کاملاً در نمای شیشه و فضای داخلی شفاف جای می گیرند. آنها از دسترسی و ایمنی در ساختمانی که ارزش زندگی در آن را دارد پشتیبانی می کنند.

 مرتبط :

سیستم های درب کشویی اتوماتیک در معماری تماشایی

برنامه هیجان انگیز این آزمایش عشق به دانش و لذت آزمایش را تشویق می کند. حتی معماری ساختمان جدید تجربی است. شش طبقه در مقابل یکدیگر به عنوان “مارپیچ مکانی” پیچیده شده اند – یک ساختار شفاف با پنج ضلع نما در هر یک. آنها کاملاً از شیشه ساخته شده اند.

درهای کشویی شیشه ای قوام بصری ایجاد می کنند

نمای شیشه ای در ورودی اصلی دارای یک سیستم درب کشویی اتوماتیک به عنوان یک ویژگی زیبایی شناختی است که در عین حال به اندازه کافی احتیاط است که نمی تواند طرح شیشه ای سازگار را مختل کند. GEZE با درب اتوماتیک کشویی اتوماتیک با برگهای تمام شیشه ای یکپارچه (IGG) همکاری خود را انجام داد. پروفیل های درب روی سطح شیشه قابل مشاهده نیستند ، زیرا می توان آنها را بین صفحات یافت. درایو درب باعث اختلال در طراحی احتیاط نیست. درایو Slimdrive SL NT IGG تنها 7 سانتی متر ارتفاع دارد و به راحتی داخل نمای شیشه ای از بین می رود.

زیبایی شناسی درب همراه با بهره وری انرژی

مزایای بیشتر سیستم درب کشویی Slimdrive SL NT IGG شامل بهره وری انرژی و جلوگیری از اتلاف گرما در دهلیز است. قاب پلاستیکی ، که به طور نامرئی بین دو صفحه شستشو یکپارچه شده و با الیاف شیشه ای تقویت شده ، جداسازی حرارتی از پروفیل درب را امکان پذیر می کند. این بدان معنی است که درهای بزرگ درب ، در عایق بندی حرارتی در ورودی نما و متعاقباً در حفاظت از آب و هوا نیز نقش دارند.

خدمات ما :

زیبایی شناسی و عملکرد

درهای کشویی از دسترسی و ایمنی اطمینان حاصل می کنند

این آزمایش پیش بینی می کند 250،000 بازدید کننده در سال حتی بیش از نمایشگاه موفق قبلی استقبال کند. وقتی مدارس ، گروه ها و خانواده ها می خواهند به راحتی ، در دسترس و سریع وارد ساختمان جدید شوند و از آن خارج شوند ، درهای ورودی اصلی باید تست های استرس واقعی را تحمل کنند. سیستم های درب کشویی اتوماتیک ، با درایوهای درب آزمایش شده و سری از سری Slimdrive ، برای باز و بسته شدن دائمی طراحی شده اند: قابل اطمینان ، آرام و بی سر و صدا.

در جاهایی که گروه های بزرگی از مردم گرد هم می آیند ، اولویت اصلی ایمنی است. درهای کشویی بزرگ و گسترده از بالاترین استانداردهای ایمنی برای افراد برخوردار است. مجهز به نوع درایو Slimdrive SL NT-FR برای خروج اضطراری ، در صورت بروز خطر می توانید ساختمان را به سرعت و در دسترس قرار دهید.

برای شروع بهترین درب های اتوماتیک از ابتدا

برنامه ریزی و ساخت چهار سال در پشت آزمایش جدید نهفته است و یک پیشنهاد گسترده ایجاد می کند که حتی به آینده نیز نگاه می کند. در طی برنامه ریزی ساختمان ، کارشناسان پروژه GEZE از مراحل اولیه با این پروژه درگیر شدند. آنها با مهارت و تجربه حرفه ای خود در ساختمان های نمایشگاهی بسیار پرتحرک از نظر معماری ، توانستند از ابتدا ایده هایی را توسعه دهند ، روی همه پیشنهادات برای همه راه حل های ممکن درها کار کنند و متعاقباً یک شبکه کارآمد برای تبادل نظر بین معماران ، برنامه ریزان ویژه و همه طرفین ایجاد کنند. درگیر در ساخت و ساز. این امر منجر به تحقق درب های اتوماتیک زیبایی بخش که همچنین الزامات ساختاری و ایمنی استفاده درب را برآورده می کند.

درهای چرخش اتوماتیک چند منظوره و یکنواخت هستند

طراحی یکنواخت ، سهولت دسترسی و کارایی از مهمترین خواسته ها برای تعداد زیاد درب اتوماتیک چرخان در طرح های مختلف در مارپیچ فضایی است که به سالن های نمایشگاه و استودیوهای خلاق منتهی می شود.

استعداد برجسته و همه جانبه از سبد درایو چرخش GEZE برای درهای نوسان ، ظاهری یکنواخت در ترکیب با ویژگی های مختلف ارائه می دهد. درایوهای درب Powerturn دارای طراحی باریک (ارتفاع درایو 7 سانتی متر ، دقیقاً برابر با درایوهای Slimdrive برای درهای کشویی) ، عملکردهای متنوعی را ارائه می دهند و می توانند در طیف گسترده ای از سیستم درب ها یکپارچه شوند. آنها همچنین درب های بزرگ و سنگین را بدون صدا و با اطمینان – کاملاً اتوماتیک ، با فشار دکمه یا دستی باز می کنند. حتي كودكان مي توانند با تشكر از عملكرد نوسان هوشمند به عنوان كمك بازكننده ، درب هاي محافظت در برابر آتش گاهي سنگين تر را به راحتي با دست باز كنند.

مقالات

دسته‌ها
درب اتوماتیک

اگر درب اتوماتیک باز نشود ، چه کاری باید انجام شود؟

مشکلات درب های اتوماتیک

بعضی اوقات ، بعد از مدتی ، درها دیگر به خوبی کار نمی کنند ، همانطور که در اولین بار نصب می شوند.

هنگامی که درب اتوماتیک باز نمی شود ، می تواند به دلایل مختلف باشد: واحد درایو ممکن است دچار نقص الکتریکی یا مکانیکی شود. ممکن است خطایی در نرم افزار فعال شده توسط سنسور حرکت وجود داشته باشد. یا درب هموار یا باز و بسته نمی شود و یا انتظار می رود.

علاوه بر این ، در کنار این مشکلات ، عملکرد درها می تواند صداهای ناخواسته ایجاد کند. به عنوان مثال ، صدای بلند و پر فشار. این ممکن است به این دلیل باشد که مکانیزم فرسوده شده است و با جداسازی و نصب مجدد محصول یا نصب قسمت جدید نیاز به تعمیر دارد.

خدمات ما :

یکی دیگر از عیب های احتمالی این است که درب توسط جسم مانع از حرکت ریل هایی می شود که حرکت برگهای جانبی را هدایت می کنند. این موضوعی است که باید روزانه بررسی شود ، بنابراین با گذشت زمان به یک مشکل غیرقابل حل تبدیل نمی شود.
عیب یابی. درب اتوماتیک باز نمی شود

اما برای حل مشکل درب اتوماتیک که به درستی کار نمی کند و باز نمی شود چه باید کرد؟

این در شرایطی است که باید تکنسین های شرکتی که درب را تولید می کند ، وارد عمل شوند. آنها با این محصول آشنا هستند و در زمینه چگونگی ترمیم هرگونه آسیب به درب اتوماتیک ، متخصص خواهند بود.

در مورد یک شرکت ، تیم نگهداری خودشان قبل از تماس با خدمات پشتیبانی مشتری درنادر باید سعی کنند علت این مشکل را کشف کنند. این بدان معناست که برای حل هر چه سریعتر این حادثه ، کانال های مناسب دنبال می شوند.

اما اگر دری که باز نخواهد شد متعلق به یک مشتری خصوصی است ، به عنوان مثال در خانه یا گاراژ آنها ، پس از آن اقدام عملی ایده آل برای فراخوانی سرپرست جامعه ساکنان یا بلوک آپارتمان یا در صورت وجود منزل شخصی ، با شرکت بیمه تماس بگیرید و یا مستقیماً با خدمات فنی ما تماس بگیرید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مقالات

دسته‌ها
درب اتوماتیک

اثربخشی درب های مقطعی اتوماتیک

درهای مقطعی اتوماتیک

در هنگام بحث درباره درهای مربوط به بخش صنعت ، باید درهای مقطعی اتوماتیک ذکر شود. واحدهای صنعتی و انواع کارخانه از این نوع ورودی در امکانات خود بهره مند می شوند.

آنها ایمن و ساکت هستند و با حداکثر امنیت بسته شده ای که فضای داخلی را عایق بندی می کند ، عایق مؤثر را تأمین می کنند. اما نه تنها ویژگی های آن مهم هستند. همچنین از ظاهر آن ، ویژگی بارز برند مانوشا است که این نوع محصولات را بر اساس یک طراحی بهینه تولید می کند تا راحت ترین ورودی با کاهش تأثیر بصری در فضای نصب شده را ارائه دهد.

خدمات ما :

درهای مقطعی دارای چندین ویژگی هستند که آنها را بسیار مؤثر می کند. آنها به صورت عمودی باز می شوند ، مهر و موم های آنها در اتصالات با لولا و طرفین قابل انعطاف است تا از بسته شدن کامل اطمینان حاصل شود. در Manusa ، ما به دنبال این هستیم که اطمینان حاصل شود که هر پروژه می تواند برای هر مشتری بی نظیر باشد ، به همین دلیل می توان درها را برای استفاده مورد نظر خود سفارشی کرد. به عنوان مثال ، آنها ممکن است شامل پنجره های کوچک باشند و یا یک درب لعاب می تواند تولید شود تا از طریق آن به وضوح دیده شود. به لطف صفحات تقویت کننده مداوم آنها بسیار بادوام هستند.

چندین پانل مختلف محصول برای پنل درب وجود دارد. این ممکن است یک پانل شیشه ای به صورت افقی ، صفحه ای از پانل های چهارم یا پانل چوب تقلید و پانل استیل ضد زنگ باشد. درهای مقطعی اتوماتیک نیز می توانند در طیف گسترده ای از رنگ های RAL و مقیاس وسیعی از اندازه گیری ها نصب شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها کاملاً با فضای معماری ساختمان جایی که در آن نصب شده است ، ترکیب شوند.

اما نه تنها در صنعت ، درهای بخش اتوماتیک نیز می توانند در مغازه ها ، هتل ها و مناطق مسکونی نصب شوند. تضمین واقعی اثربخشی.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مقالات

دسته‌ها
درب اتوماتیک

بهترین سیستم های بی سیم برای باز کردن درب ها

کنترل ریموت های بی سیم درهای اتومات

بسیاری از فناوری های اطراف ما در حال حاضر دیگر هیچ نوع کابل را که می تواند فاصله و تحرک آن را محدود کند ، شامل نمی شود. به عنوان مثال ، در مورد میکروفون ، هدفون ، تلفن یا موش ها و کیبورد های رایانه ای این مورد وجود دارد. همه این محصولات اکنون دارای نسخه بی سیم هستند که عملکرد آنها را بسیار بهتر می کند.

این فناوری همچنین در سیستم های دسترسی و در باز و بسته شدن درب های اتوماتیک استفاده می شود. این امر امنیت ، بهره وری انرژی و راحتی افراد را فراهم می کند. این نوع محصول که می تواند از راه دور کنترل شود ، قابلیت ها و تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

محصولات ما :

کنترل های بی سیم روی درب های اتوماتیک

به عنوان مثال ، با استفاده از امنیت باید به اینكه بتوانیم یك درب را از راه دور ببندیم یا ببندیم ، دسترسی داشته باشیم یا از دسترسی به یك شخص معین امتناع كنیم. علاوه بر این ، بهره وری انرژی شامل صرفه جویی در این است که می توانیم اطمینان حاصل کنیم که یکی از درهای ما به اشتباه باز نشده است. همه اقدامات خوب به نفع پایداری. بنابراین ، ما می توانیم با استفاده از نرم افزاری مانند Manulink ، واحد درایو یک یا چند درب را فعال کنیم که از طریق آن می توانیم با نگاه کردن به صفحه رایانه خود ، وضعیت درها را بررسی کنیم.

خدمات ما :

همچنین باید از Openlinx نام برد که یک وسیله ارتباطی پیشرفته است که امکان کنترل اتوماتیک درب و سیستم های مانع دسترسی ما را فراهم می کند. یا سوئیچ برنامه بی سیم Airlinx ، که مکانیسمی است که امکان کنترل یک یا چند درب اتوماتیک را از راه دور و برای دریافت داده ها از وضعیت آنها فراهم می کند.

بدون شک ، این نوع محصول کنترل دسترسی را در مکانهایی که تعداد قابل توجهی درب اتوماتیک دارند ، مانند مراکز خرید ، بیمارستان ها ، مجتمع های صنعتی یا فرودگاه ها آسان تر می کند.

در مقیاس پایین تر ، از یک ریموت کنترل می توان برای فعال کردن درب بدون نیاز به آن استفاده کرد. پیشرفت های فن آوری نشان می دهد که سیستم های بی سیم به تدریج بیشتر و بیشتر در اینترنت اشیاء اجرا می شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp