دٌرنادٌر مجری درب های اتوماتیک در تهران

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی وسیله ای است که به عنوان درب محافظ برای اماکن مختلف مانند مغازه های تجاری، ساختمان‌های اداری، ساختمان های مسکونی و همچنین پارکینگ‌های مورد استفاده قرار گرفته و امنیت بسیار بالا برای مورد مکان مورد نظر ایجاد می نماید.

کرکره برقی یک نوع محافظ درب بسیار مناسب برای اماکن تجاری و یا ویلا ها و ساختمان های مسکونی به حساب می آید. در گذشته برای انواع مختلف مغازه ها از درهای چوبی استفاده می شد. با توجه به پیشرفت روزافزون که در زمینه تکنولوژی به وجود آمد و با توجه به این موضوع که امنیت بیشتر برای مغازه های تجاری مورد نظر بود بعد از گذشت مدتی از کرکره های آهنی به عنوان محافظ درب استفاده می شد. تا اینکه کرکره های آهنی به وسیله چوب هایی به نام چوب کرکره و یک وسیله فلزی به سمت پایین کشیده شده و همچنین برای بالا بردن این کرکره ها هم باید آنها را به سمت بالا هل داد.

خدمات ما :

کرکره برقی

در صورتی که کرکره های کوچکی داشته باشند بالا بردن آنها راحت و بدون دردسر می باشد اما اگر عرض کرکره زیاد باشد و یا مغازه ارتفاع زیادی داشته باشد آن گاه صاحب مغازه برای بالا و پایین آوردن کرکره باید زحمت بسیار زیادی را تحمل نمایند. بعد از گذشت مدتی برای آنکه این مشکل تا حدودی حل گردد به این فکر افتادند که در بازه‌های زمانی مختلف قسمت لولای کرکره را با سایر روغن های صنعتی روغن کاری نمایند.

این امر باعث می‌شد تا این کرکره ها که به صورت پنجره ای مورد استفاده قرار می‌گرفتند وزن کمتری داشته و راحت تر بالا و پایین بروند اما این مشکل اساسی هنوز نیز وجود داشت و در عین حال چون این کرکره ها حالت پنجره ای شکل داشتند و امنیت آنها نیز تا حدودی پایین می آمد و مغازه دار ها برای حفظ امنیت لوازم درون مغازه شان باید پشت این کرکره ها یک توری آهنی نصب می کردند.

پیدایش انواع مختلف کرکره برقی

با توجه به تکنولوژی روز افزونی که در زمینه استفاده از کرکره ها ابتدا در مناطق پیشرفته تر کره زمین مانند کشور آمریکا و کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته و با گذشت زمان انواع مختلف کرکره برقی در کشور عزیزمان ایران نیز مورد استفاده قرار گرفت. کرکره برقی که در ابتدا معرفی شده بود با کرکره های برقی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند کاملاً متفاوت بود

به عنوان مثال کرکره برقی ابتدایی بر روی درب یک فروشگاه نصب شد صدای بسیار زیادی داشته و در هنگام بالا پایین شدن کره صدای آزار دهنده بسیار زیادی تولید می کرد. همچنین تیغه هایی که برای کرکره برقی ابتدایی در نظر گرفته می‌شد از نظر مقاومت بسیار ضعیف بودند و افراد سارق با کمی زور و وسایل ابتدایی به راحتی می‌توانستند آنها را شکسته و وارد محل مورد نظر گردد.

کرکره ای

انواع کرکره برقی

محصولات مرتبط :

در کرکره برقی که امروزه از آنها استفاده فراوانی می گردد از موتور اینورتر استفاده شده که در نتیجه مشکل سر و صدای موتور تا حد زیادی کم می‌شود همچنین برای رفع ضعیف بودن تیغه های به کار رفته در کرکره برقی نیز از کرکره هایی از جنس آلومینیوم استفاده می شود که در نتیجه استقامت بسیار بالایی داشته و امنیت تا حد زیادی حفظ می شود. اما از معایب تیغه های آلومینیومی این بود که قیمت این تیغه ها نسبتاً بالا بوده و در نتیجه قیمت تمام شده کرکره برقی نیز بسیار بالا تمام می شد.

 با توجه به این موضوع امروزه از تیغه های فولادی ضد زنگ و برای کرکره برقی استفاده می‌شوند که این تیغه ها مقاومت بسیار بیشتری را از خود نشان داده و همچنین از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به تیغه آلومینیومی می باشند. در حال حاضر از مدل‌های مختلفی کرکره‌برقی برای مکانهایی مانند فروشگاه ها، مغازه ها، ساختمان های اداری، ساختمان های مسکونی و غیره استفاده های بسیار گسترده‌ای می گردد.

مزیت های استفاده از کرکره برقی

استفاده از انواع مختلف کرکره برقی مزیت ها و ویژگی های مثبت بسیار زیادی را ایجاد می نماید که در زیر به لیست مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از مدل های مختلف کرکره برقی این امکان را به وجود می آورد تا محلی که قرار است کرکره برقی در آن نصب شد به صورت کامل از نظر امنیتی تامین بوده و غیر قابل نفوذ گردد.
  • استفاده از کرکره برقی بسیار آسان بوده و تنها با زدن یک دکمه این امکان وجود دارد تا کرکره برقی بسته شده و یا باز گردد.
  • نگاهی به کار رفته در کرکره برقی بسیار مستحکم و مقاوم می باشند چرا که از فولاد ضد زنگ در آنها استفاده شده و همین موضوع باعث دوام و استحکام و امنیت بالای کرکره برقی می گردد.
  • استفاده از کرکره برقی در مکان های مختلف باعث می شود تا جلوه و نمای شیک به مکان مورد نظر القا شود.
  • با توجه به تکنولوژی بسیار بروزی که در موتور کرکره برقی به کار می رود صدای تولید شده از این دستگاه بسیار کم بود و هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نمی گردد.
  • مدل های مختلف کرکره برقی در مکان های مختلف قابل نصب بوده و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از کرکره برقی وجود ندارد.

برقی

انواع مختلف کرکره های برقی

  • مدل های مختلف کرکره های برقی در برابر رطوبت و باران دارای مقاومت بوده و می توان این کرکره ها را به صورت کامل شستشو نمود و محدودیتی در این زمینه برای کرکره های برقی وجود ندارد.
  • امکان استفاده از کرکره های برقی در هر شرایط آب و هوایی وجود داشته و هیچ شرایط آب و هوایی به کارکرد کرکره برقی لطمه نمی زند.
  • معمولا مدل های مختلف کرکره های برقی توسط برندهای مختلفی تولید می گردند و از طول عمر بسیار بالایی برخوردار بوده و به آسانی خراب نمی شوند.
  • کرکره های برقی دستگاه هایی هستند که به راحتی قرار داشته و در صورتی هم که خراب شوند قطعات آنها به آسانی قابل تعمیر و تعویض بوده و شرایط نگهداری از آنها بسیار آسان می باشد.
موتور کرکره برقی

در حالت کلی در کل دنیا چند شرکت وجود دارد که مدل‌های مختلف موتور کرکره برقی را به تولید میرسانند و به بازارهای مختلف تزریق می نمایند. مدل های ابتدایی برای موتور کرکره برقی موتور های سانترال بودند که بعد از گذشت مدتی جای خود را به موتورهای تیبولار و ساید دادند که این موتورها به عنوان کاربردی ترین انواع موتورهای به کار رفته در کرکره برقی به حساب می‌آیند.

موتور های تیبولار با توجه به اینکه فضای بسیار کمی را اشغال می کند و همچنین فرآیند نصب آنها نیز بسیار آسان است از کاربردهای بسیار زیادی در فضاهای کوچک بهره می‌برند. همچنین موتورهای ساید بیشتر برای کرکره های برقی که ابعاد بزرگ داشته و همچنین در مکان‌هایی که تعداد بسیار زیادی انجام می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آخرین مقالات